בבתי הספר במועצה האזורית לב השרון הילדים שחוגגים יום הולדת לא רק מקבלים מתנה אלא גם נותנים מתנה שמגיעה ישירות לילדים החולים בבית החולים מאיר בכפר סבא.

ימי הולדת הם דבר מרגש עבור ילדים המחכים בקוצר רוח לחגיגה ובעיקר למתנות המגיעות איתה. אלא שבמועצה אזורית לב השרון החליטו שהילדים החוגגים יום הולדת לא רק יקבלו מתנה, אלא גם ייתנו.

מדובר בפרויקט בשם "חדר המתנות" המתקיים בכלל בתי הספר היסודיים במועצה, במסגרתו הוחלט לחגוג יום הולדת מרוכז לכל הילדים החוגגים באותו חודש. יום ההולדת כולל טקס מרגש בבית הספר והענקת ברכה ומתנה קטנה לילדי יום ההולדת.

אבל החגיגה לא מסתיימת בכך.  ילדי יום ההולדת קונים בעצמם מתנה לכבוד יום הולדתם, אותה הם תורמים לילדים החולים המאושפזים בבית החולים "מאיר" בכפר סבא. "הרעיון הוא גם לחגוג לכל הילדים שנולדו באותו חודש יום הולדת וכך כולם זוכים לחגיגה, אך מעבר לכך, גם לתת לילדים הזדמנות לשמח ילדים אחרים. המתנה שהם קונים היא סמלית ומוגבלת בסכום של 30 שקלים, כך שכולם יוכלו לעמוד בקנייה. את המתנות הילדים מניחים בארגז המתנות והוא נשלח לבית החולים מאיר כדי לשמח את הילדים המאושפזים שם". הסבירה איריס ריטוב, יוזמת הפרויקט.

בתמונה איריס ריטוב יחד עם אחות בית חולים מאיר והמתנות שנתרמו על ידי הילדים

בתמונות: הילדים מניחים את המתנות בארגז המתנות. בתמונה השנייה איריס ריטוב יחד עם אחות בית חולים מאיר והמתנות שנתרמו על ידי הילדים