מנהיגי פרלמנט בית הספר הגיעו אל משכן הכנסת לסיור בו השתתפו נציגות מוועד הורים מרכזי, הרכזת החברתית ורדי וינר ויו"ר הפרלמנט מיקי פניני. לאחר סיור חברי הפרלמנט הבית ספרי הוזמנו לשבת סביב שולחן הוועדה לזכויות הילד יחד עם יו"ר הוועדה ח"כ יפעת שאשא ביטון.

 

ביקור כניסות

 

במשך כשעה, ישבו חברי הפרלמנט, במקומותיהם של חברי הוועדה ושוחחו עם יו"ר הוועדה. הם נשאלו על מהות תפקידם כמנהיגים בבית הספר, מה נדרש מהם, מהם היתרונות בהנהגה ומהם הקשיים וכן מה הם היו רוצים לשפר ולשנות. התלמידים ניהלו שיח ער עם ח"כ שאשא ביטון ואמרו: "להשפיע בפרלמנט זה לא רק להשפיע בבית הספר, זה להשפיע על המצב החברתי". סיפר נציג מכיתה ה'. נציג אחר מכיתה ו' אמר: "נציג בפרלמנט זו מנהיגות! כבר בשנים האלו  עלינו לקחת החלטות".

 

ביקור בכנסת

 

גם ח"כ שאשא ביטון סיפרה לחברי הפרלמנט אודות תפקידה ומטרותיה ואף ענתה לשאלות החברים. כך למשל ענתה לשאלה מה קורה אם הועדה לזכויות הילד מקבלת החלטה שהילדים אינם מרוצים ממנה: "אנחנו המבוגרים לפעמים מבינים את מה שהילדים עוד לא, ולכן לא תמיד הילדים מבינים את מה שאנו מחליטים ואנחנו צריכים להסביר להם". בסיום המפגש חגגו חברי הפרלמנט יום הולדת לחברת הכנסת, שרו לכבודה שיר ושמו זר על ראשה.

בהמשך הביקור זכו לראות את חברי הכנסת שלי יחימוביץ', רוויטל סוויד ועוד. התלמידים התרגשו מאוד מהביקור בכנסת, שהשפיע עליהם רבות וסיפרו: "לא חשבתי שאבחר לפרלמנט וכשנבחרתי והגעתי לכנסת ראיתי מליאה ואיך בוחרים ואולי אהיה חברת כנסת!", "הרגשתי כבוד והתפעלות להיות במקום בו מחוקקים חוקים המשמעותיים לנו", "אני מרגיש שאני רוצה להשפיע על העתיד", "אני שמח שזה מה שאנחנו עושים בביה"ס, יש לנו מליאה ואנחנו שותפים ומחוקקים חוקים."

 

ביקור בכנסת

 

לבסוף נערכה למנהיגי הפרלמנט פעילות להמחשת הליך הבחירות ונציגי המפלגות  הציגו את המצע , נאמו וניסו לשכנע את הקהל לבחור בהם. לאחר מכן התקיימה הצבעה בקלפי ולבסוף נבחרה מפלגה. "מיום הקמת פרלמנט ביה"ס בכר רוסו אני מלווה אותו בגאווה ורואה כיצד השותפות בין באי הקהילה מתפתחת ותורמת. זהו גוף שהגיע להישגים ותוצאות . אני רואה את הנציגים הנבחרים מהכיתות, את המנהיגים הצעירים, את האכפתיות שלהם, את התרומה, הנתינה והעשייה האין סופית שלהם . אני רואה אותם מנהיגים ומובילים כבר מגיל צעיר וחלקם אף ממשיכים להנהיג בבית הספר התיכון. מי יודע, אולי יום אחד ינהיגו את מדינתנו!" אמרה מיקי פניני יו"ר פרלמנט ביה"ס בכר רוסו.