מר"ב בלב השרון

תכנית להכשרת מתנדבים מהקהילה לתמיכה בתושבי המועצה המתמודדים עם מחלה, אבדן ואבל

"ההתמודדות עם המוות לא מפחידה רק בגלל שניאלץ לוותר על כל הדברים הנפלאים שהעולם מציע, אלא משום שבעצם המחשבה על המוות, אנחנו מתמודדים עם הפחד מפני הבלתי נודע" ( רנדי פאוש/ ההרצאה האחרונה)

 

ביום ראשון, ה 18.10.15, נפתחה ביזמת המחלקה לשירותי רווחה וקהילה וביוזמתה והובלתה של יעל גולן, תושבת עין שריד, מלווה רוחנית בהכשרתה, תכנית הכשרה חדשנית לסיוע התנדבותי לתושבים המתמודדים עם מחלה, אבדן ואבל.

מדובר בתהליך ממוקד שיכשיר את המתנדבים לתמוך רוחנית וללוות רגשית תושבים  מתחום המועצה, המתמודדים עם מחלה קשה, תאונה, אובדן ואבל ואשר זקוקים לתמיכת הסביבה.

בתמיכתם, יסייעו המתנדבים לחיזוק הכוחות הפנימיים של האדם המתמודד ושל בני משפחתו.

ההכשרה תועבר ע"י גורמים מקצועיים מתחומים רלוונטיים.

מדובר בתכנית הפועלת בהצלחה במועצה אזורית משגב החל משנת 2011, אשר עברה אדפטציה לצרכים ולמבנה של לב השרון ותופעל במתכונת דומה לזו של משגב, עם שינויים רלוונטיים, בלב השרון.

התכנית במועצה תופעל ע"י הגב' יעל גולן, מלווה רוחנית מוסמכת ומנחת קבוצות, בשיתוף מחלקת הרווחה והקהילה במועצה ועו"ס, רכזת היחידה להתנדבות ליאת אלישע.  את התוכנית תלווה סימה ברגמן יוזמת ורכזת התוכנית במועצה האזורית משגב.

למפגש הראשון, הגיעו לברך את המתנדבים, ראש המועצה, מר עמיר ריטוב, סגן ראש המועצה, מר יצחק יצחק ומנהלת המחלקה לשירותי רווחה וקהילה , הגברת אורית בר. הם בירכו את המתנדבים ושיבחו אותם על הנכונות לתת מעצמם לאחר בקהילה ולהיות שם עבורו כשצריך. כמו כן הודו להם על הסיוע שלהם, ככח פנימי, לעזרה שמגישה המועצה לתושבים ודיברו על החשיבות שבבניית מערך מתנדבים תומך לשעות חרום במועצה.

בהצלחה ויישר כח למתנדבי מר"ב !