אמש לקראת יום ירושלים התקיים באולם הפיס שבמרכז דרור בלב השרון חידון הציונות של מרכז זהות יהודית בלב השרון בנושא: "ירושלים"

לקראת יום ירושלים התקיים באולם הפיס שבמרכז דרור במועצה האזורית לב השרון חידון הציונות האזורי השנתי של מרכז זהות יהודית בלב השרון שהתקיים השנה בנושא: "ירושלים". החידון נערך בהשתתפות נציגי הרשות, ראש המועצה עמיר ריטוב, סגן ראש המועצה יצחק יצחק, רונית רופא הדרי מנהלת המחלקה לחינוך במועצה, מנכ"ל זהות איתי גרנק, המפקח  על מרכזי זהות במשרד החינוך הרב אליעזר שחור ומאות חברים, מורים ובני משפחה שבאו לעודד.

ראש המועצה עמיר ריטוב  ברך את המתמודדים וציין כי "אני רואה חשיבות  גדולה מאוד בקיומו של חידון המאפשר בכל שנה מפגש עם נושא אחר הכרוך בעמנו, ארצנו ומורשתנו". בהמשך ציטט מדבריו של יגאל אלון באומרו כי: "עם שאינו יודע את עברו ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל".

במקום הראשון זכו ארז אנגלברג מבית הספר "שכטרמן" בכפר יעבץ וליבי אלפסי מבית הספר "לב הפרדס" בגאולים, במקום השני איתי קרן מבית הספר "בכר רוסו" בצור משה ובמקום השלישי זכתה נעמה מזור מבית הספר "בין ההדרים" בכפר הס.

בשלב הראשוני הגיעו בנות השרות של מרכז זהות לבתי הספר השונים ובחנו כ-350 תלמידים בחידון מקדים בכתב. זאת לאחר שהללו למדו את החומר מחוברת מיוחדת שהופקה לקראת החידון. בסופו של דבר עלו 12 מתמודדים לשלב הפומבי, שני נציגים מכל בית ספר.

החידון עצמו הוגש בצורה חוויתית ומרתקת בעזרת סרטונים ומצגות ובסופו הועברה לתלמידים השאלה הסופית שהועברה על ידי ראש המועצה עמיר ריטוב.

סיון אסרף מנהלת מרכז זהות: מרגש לראות כל פעם מחדש את  ההיענות לקראת החידון ואת הידע הרב שהתלמידים מפגינים במהלכו. הפעם התלמידים הציגו ידע על ירושלים, אין ספק שבשל העיסוק בעיר הככ מיוחדת היתה אוירה מיוחדת ומרגשת באולם. אציין גם את בנות השרות היקרות על הפקה מדהימה".

מנכ"ל זהות יהודית, איתי גרנק: "בני הנוער הפגינו בקיאות מדהימה ומעוררת הערכה והערצה. הארוע מהווה חלק ממערך כולל של פעילויות מורשת, ציונות והיסטוריה יהודית שמתקיימים לאורך השנה בבתי ספר ממלכתיים שונים ברחבי הארץ. התחרות והתהליך שעברו הילדים משקפים בגרות ואחריות של הנערים והנערות במסע המרגש כלפי זהותם ומורשתם". 

 

תמונה מספר 1 - כנס ציונות

תמונה מספר 2 - כנס ציונות

תמונה מספר 3 - כנס ציונות

קרדיט צילום: יח"צ