לב השרון:

אומרים תודה לעולים

שבוע העליות צוין במערכת החינוך ובבית הספר "אור השרון" במועצה האזורית לב השרון ראיינו התלמידים את דור הוותיקים כדי להכיר את ההיסטוריה ולחזק את הקשר הבין דורי. שר החינוך נפתלי בנט ציין לטובה את הפעילות בבית הספר. "אומרים תודה לעולים – הסיפור השלם" –  זוהי כותרתו של שבוע העליות אשר צוין בשבוע שעבר במערכת החינוך. מדינת ישראל נבנתה על-ידי עולים שהגיעו לארץ טרם הקמתה ולאחר מכן. מפעל העלייה הוביל לבניית החברה הישראלית המגוונת ורבת התרבויות, והוא אחד מהמאפיינים המייחדים את עם ישראל ואת מדינת ישראל. בביה"ס הממ"ד " אור השרון" תנובות, הוקדש שבוע ללימוד נושא העליות לארץ באמצעות פעילויות חינוכיות וחברתיות. התלמידים נחשפו לסיפורים אישיים של סבים וסבתות ע"י ראיונות שערכו להם ושיתוף החברים כדרך להתבונן בהיסטוריה המשפחתית שלהם עצמם. 

הם עסקו  בהיבטים הרגשיים של תהליך ההגירה ושמעו סיפורים על עלייה לארץ ישראל מפי עולים שונים. באמצעות הלימוד אודות העליות לישראל הבינו הילדים את תרומתם של העולים למדינה ואת היתרון שביצירת חברה רב- תרבותית. במסגרת הפעילות הוקמה גם תערוכה בית ספרית בשילוב שיעור אומנות דרך קרן קרב וכך נחשפו הילדים לסיפור העלייה ותרומתה דרך האומנות.

בסיום השבוע התלמידים נהנו ממאכלי עדות שונים כדרך להכרת תרבויות שונות. שר החינוך נפתלי בנט ציין את הפעילות המבורכת בבית הספר "אור השרון" בפוסט מיוחד בדף הפייסבוק שלו: "כחלק מיישום דו"ח ביטון, בבי"ס "אור השרון" התלמידים מראיינים סבים וסבתות, מסריטים ומשתפים את החברים בסיפור עלייתם לארץ. זו מתנה לנצח". 

 

תמונה משבוע העליות בבית הספר אור השרון

תמונה משבוע העליות בבית הספר אור השרון