יער עין שריד מהווה "ריאה ירוקה" ומתקיימים בו מינים רבים של צמחים ובעלי חיים המותאמים לסביבתם. ביער גדלים מינים של צמחי חורש ים תיכוני וגיאופיטים (כלניות, רקפות ועוד). בלב היער פזורים מקבצים של צבעוני השרון.
אנו מציעים לתושבי המועצה והקהל הרחב לבוא ולטייל ביער ולהתרשם מפריחתו של הצבעוני. תקופת הפריחה  בערך בין 15.2.17 ועד 15.3.17. השביל מונגש באורך של כקילומטר נכנס ליער  ובו ניתן לטייל גם עם עגלות.
צבעוני השרון שייך למשפחת השושניים. צמח רב בצל גדול עמוק באדמה, שמתוכו עולה גבעול תפרחת ובראשו פרח יחיד וגדול. העטיף דמוי פעמון, 6 עלי כותרת בצבע אדום עז, בבסיס עלי הכותרת כתם שחור המכוון את החרק המאביק אל מרכז הפרח. על הנבט הצעיר עוברות מספר שנים עד שהוא מגדל בצל גדול המאפשר פריחה. לכן חשוב מאוד לשמור על הצבעוני ולא לקוטפו. מעבר לכך ביער צמחייה מקומית המאפיינת את האזור והעונה.
היער מאומץ על ידי מתמחי ארץ ישראל מקרית חינוך ניסויית "דרור", היחידה לאיכות הסביבה של המועצה האזורית לב השרון וקק"ל, במסגרת תכנית "דרך הלב" של המועצה.
המטיילים מתבקשים לנהוג בזהירות ולשמור על הכללים -
אין לקטוף פרחים, אין לפגוע בחיות בר ואין להשליך פסולת!
הצבעוני הוא צמח מוגן על פי החוק - אין לפגוע בו ואין לקטוף אותו!

הוראות הגעה : מכביש 553 פונים צפונה לכביש 562 ובכיכר פונים ימינה לעין שריד. כ-20 מטר אחרי הפנייה מצד ימין מתחילה שמורת הצבעוני
 

מפה

צבעוני