ראש מועצת לב השרון בוועדת הפנים של הכנסת: "אנחנו מתנגדים להקמת שדה תעופה באזורנו ולקיום ההליך בות"ל. יש למצוא חלופה ראויה ונכונה יותר ולא להתנהל בהיסטריה"

ראש המועצה האזורית לב השרון, עמיר ריטוב, השתתף ביום ראשון, 19/11 בדיון בוועדת הפנים של הכנסת בנושא שדה התעופה בהרצליה והפגמים שנפלו בתהליך התכנוני לבחירת חלופה לשדה התעופה. בדיון, הציג ריטוב את התנגדותו הנחרצת להקמת שדה תעופה באזור לב השרון ואת התנגדותו לעצם קיום התהליך בות"ל. ריטוב הציג גם את עמדותיהן של מועצות נוספות בתור מי שעומד בראש מרכז המועצות האזוריות.

במהלך הדיון בראשות ח"כ דוד אמסלם, אמר ראש המועצה עמיר ריטוב: "תפקידו של הות"ל הוא לקדם תשתיות לאומיות במהירות, אבל זה לא המקרה כאן. יש את כל הזמן שבעולם לבדוק לעומק את כל החלופות ולא לעשות זאת בהיסטריה במסגרת הות"ל. הרצליה לא רוצה לפנות את שדה התעופה ומצד שני חיפה רוצה לקבל אותו אליה. אני מציע שנשקול את הכל לאט ובאחריות ואני מדבר בשם המועצה בראשה אני עומד ומועצות נוספות באזור. אנחנו רוצים למצוא חלופה ראויה ונכונה יותר שתשרת את כלל האינטרסים של כולם".

כזכור, לאחרונה הוחלט על העתקת שדה התעופה האזרחי בהרצליה למקום אחר, כאשר אחת החלופות הנבחנות היא העתקתו למועצה אזורית לב השרון. למרות שמדובר בשדה תעופה אזרחי ללימוד טיס אזרחי, ההליך מתנהל בות"ל, האחראי לקידום תשתיות לאומיות, שלא אמור לדון בהליך הנוכחי.