השבוע, בקרית חינוך "דרור" לקחו חלק יותר ממאה פעילי תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו', תנועת הנוער היחידה בעולם המשלבת ילדים ובני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים, מסניף לב השרון בטקס "מסדר הכנפיים" השלישי מאז הקמת הסניף. כנהוג בתנועה, במהלך הטקס מוצמד לחולצות המדים של כל הפעיליםסמל החזון של התנועה! (ע"ש כפיר קובי, החניך הראשון בתנועה). הטקס החגיגי מציין סוף תקופה בה עברו החניכים והחונכים את מערך "מורשת" בנושא הערכים שמובילים את התנועה - אני שייך, אני יכול, אני מוביל, אני חבר, אני אוהב, אני ישראלי. הכנפיים שעל סמלי החזון שחולקו לכולם, מייצגים את מטרת פעילי התנועה לפרוש כנפיים ולהוביל את בשורת השינוי החברתי.
 

באירוע נכחו עמיר ריטוב, ראש מועצת לב השרוןפנינה אמויאל, מנכ"לית המועצהרותם עמוס, מנהלת מחלקת נוער וחינוך משליםטליה בז'רנו, מנכ"לית "כנפיים של קרמבו" וסיגל דקל, מנהלת יחסי הציבור של התנועה. בנוסף אליהם, הגיעו עשרות פעילי בני המושבים ובני עקיבא מהמועצה לתמוך בפעילי 'כנפיים של קרמבו'.

ראש המועצה, מר עמיר ריטוב, אמר בהתרגשות בפתיחת הטקס: "כיף לי לראות מועצה שיש בה נוער כזה. אני מקווה שבכל המועצות האזוריות תהיה התנועה הזאת, כי היא תנועה מדהימה."
 

השנה, הנושא שנבחר למסדר הוא "מתחת למים" - נושא שבא להעביר לאורחים את התחושה של המתרחש בסניף באופן שגרתי - כמו עולם קסום, ממש מתחת לפני הים. במהלך הטקס הופיעו פעילי ח"צ (חונכים צעירים בכיתה ז') בריקוד ושיר שכתבו במיוחד, ופעילי הסניף בהצגה שהכינו, גם הם באווירת מתחת למים.

"אורחים נכבדים, אתם רואים פה פעילים עם מדים", אמרה בנאומה טליה בז'רנו, מנכ"לית התנועה, "אבל קחו צעד אחורה ואז לאט לאט תראו, שמה שקורה כאן זה הרבה מעבר לתנועת נוער. אהבת חינם, חברות ללא מילים, היכולת להסתכל למישהו בעיניים ולדעת מה הוא אומר, מבין או מרגיש... הפעילים שלנו הופכים את העולם הזה למקום טוב יותר".
 

לקראת סוף הטקס חולקה לכל פעילי ח"צ עניבה וההתרגשות גברה כשבוגרי התנועה ענבו אותן לחונכים הצעירים. לכל חניך וחונך בסניף חולק "אות כפיר", שהוא סמל החזון של התנועה. החניכים, החונכים, ההורים ובני המשפחה התמלאו בגאווה ופרצו במחיאות כפיים. אך הרגע המרגש ביותר היה כאשר הסתדרו כל פעילי הסניף לשיר את השיר "יש בי אהבה" בשפת הסימנים, חונכים וחניכים כאחד, ואליהם הצטרפו גם עמיר ריטוב וטליה בז'רנו, שסימנו ביחד עם הפעילים את השיר, ולאחר השיר נאספו כל הפעילים למעגל אחד גדול, מעגל המוראלים הידוע לכולם, ושרו את שירי הגיבוש של התנועה שסיכמו את המסדר ושלחו את כולם הביתה עם חיוך גדול על הפנים והתרגשות לקראת המשך השנה.

 

כנפיים של קרמבו, קרדיט לצלמת: אריאל מילמן, רכזת התקשורת של הסניף

כנפיים של קרמבו, קרדיט לצלמת: אריאל מילמן, רכזת התקשורת של הסניף

כנפיים של קרמבו, קרדיט לצלמת: אריאל מילמן, רכזת התקשורת של הסניף