"הטובה במידות האדם – שיהיה שואל" כך אמר רבי שלמה אבן גבירול וכך עשו 160 תלמידים שלנו שהתחלקו ל -  70 קבוצות חקר. יריד המדע הראשון שהתקיים ביום שישי האחרון בבי"ס "בין ההדרים", מהווה את השיא של תהליך בו למדו בכיתות את החקר המדעי שבראשו בחירת נושא למחקר המעורר שאלה לחקר. התלמידים שהשתתפו נפגשו, שאלו, חקרו, למדו והציגו את המידע החדש שברשותם בתוצרים נפלאים בפני כל התלמידים, ההורים, המורים ואורחים.

יריד מעין זה זימן לתלמידים, במה לחקור, להתנסות בלמידה בדרך של חקר מדעי ולהציג תוצרי למידה וניסויים. להתנסות  בביצוע תהליך חקר מדעי יש חשיבות רבה. באמצעות ההתנסות בחקר, התלמידים פיתחו ידע והבנה של רעיונות מדעיים והבנה של האופן בו מדענים חוקרים את התופעות והתהליכים בטבע. מיומנויות של שיתוף פעולה, עבודת צוות, עמידה בפני קהל, ניהול זמן והתגברות על אתגרים. כל אלה מביאים לתחושות של אחריות וסיפוק אישי וקבוצתי. אני גאה בתלמידים שהעזו לקחת חלק ולהיות הראשונים שמתנסים ביריד זה.

היה מרגש לראות את השמחה, את ההנאה עם הברק בעיניים אצל התלמידים בזמן הצגת תהליך החקר והתוצרים, מדברים בהתלהבות, מגלים סקרנות וניכרה בכם חוויית הלמידה המשמעותית. התכנים והמיומנויות אשר ילוו אותם בהמשך דרכם.

יוזמה חינוכית זו מעידה על שיתוף פעולה נפלא בין צוות בית הספר לבין קהילת ההורים, היריד צבע עצמו באווירה חגיגית ושמחה.

תודה מיוחדת לאלון אייזן שיזם את האירוע והוביל את הביצוע יחד עם חברי ועדת יוזמות - שרית חורב-גבאי, רמית פוליטי, אלה דוידזון, ענת לוי והגר בן דוד.

בסיום נאומי פניתי לתלמידים ואמרתי "כי השמים הם כבר לא הגבול! שאפו למעלה, העזו, התנסו וקחו חלק ביצירה ובהתפתחות של עתיד חדש במדינה. 

שרון קדוש – מנהלת בי"ס "בין ההדרים"

יריד מדע (1).jpg

יריד מדע (2).jpg