מצילים מתעדים ומטיילים במיזם "מגלים את לב השרון"

מיזם "מגלים את לב השרון", במסגרת פרויקט "ישראל נגלית לעין" בהובלת מכון יד בן צבי בירושלים, החל לתפוס תאוצה במועצה.

הושק עמוד למיזם באתר המועצה המחודש, ובקרוב יחלו לעלות לאתר של "ישראל נגלית לעין" - www.israelalbum.org.il , אלבומי המשפחות הראשונים, שנאספו במסגרת המיזם על ידי מתנדבי המיזם בלב השרון.

קבוצה מתוך מתנדבי המיזם יצאה לסיור פתיחת אלבומים בראש העין, אשר משתתפת גם היא בפרויקט "ישראל הנגלית לעין". המתנדבים, ביקרו בסיור מודרך באתרים שונים ברחבי ראש העין, בעקבות אלבומי משפחות.

מתנדבי המיזם יצאו לסיור מרתק שהודרך על ידי ארז מילשטיין במוזיאון הטרקטור בעין ורד, שם נחשפו לאגף ייחודי ומרהיב ובו אוספים פרטיים של חפצים נוסטלגיים מגוונים כגון: כלי עבודה של בעלי מקצוע שונים, צעצועים, כלי בית ומכשירים שונים.

בהמשך הסיור, ביקרו מתנדבי המיזם ב"קופינאס"- מרכז התיעוד החדש של צור משה, שם קיבלו הסברים על תהליך ההקמה והתיעוד על ידי מדלן זקר ורחלה קרן.

ביום ראשון 2.8.15 בשעה 17:00 יתקיים ערב פתיחת אלבום, במרכז התיעוד בבניין המועצה. ענת צפתי, מתנדבת המיזם מעין ורד, תשתף בסיפור משפחתה ובתמונות שאספה ואיגדה לאלבום.

 

ההתנדבות במיזם כוללת כניסה לבתים של משפחות אשר רוצות ל"הציל" ולתעד את אלבומי התמונות המשפחתיים שלהם, ולכתוב בקצרה את סיפור המשפחה, כך שישמר בצורה נגישה באתר האינטרנט, לעולם ועד.

המתנדבים ילמדו למיין עם המשפחות את התמונות, לסרוק אותם ולקטלג אותם בצורה ארכיונאית. בנוסף ילמדו המתנדבים כיצד לערוך ראיון תיעודי ממנו נוכל להוציא את תקציר סיפור המשפחה.

 

מי מכם שמעוניין להצטרף למיזם בין אם כמתעד או בין אם כמתועד מוזמן לעשות זאת באמצעות פניה לעו"ס קהילה עדי לשם - רכז הקהילה במיזם בטלפון

09-7960267 או במייל adil@lev-hasharon.com או למרב דנינו רכזת התוכן במיזם בטלפון 09-7961262 או במייל megalim.lev.hasharon@gmail.com