במסגרת מיזם "לב השרון נגלית לעין", תיעוד והצלה של אלבומי משפחות, התקיים במועצה ביום ראשון ה 2.8.15 , מפגש "פותחים אלבום ", המפגש הראשון מסוגו, עם הפנים אל הבאות. במפגש נכחו כ-40 אנשים תושבי לב השרון וכיבד בנוכחותו מר עמיר ריטוב ראש המועצה האזורית לב השרון, שפתח ובירך את הנוכחים, וציין כי המיזם משתלב בחזון המועצה, ומצטרף לשורה ארוכה של פרויקטים הקשורים בתיעוד, חיזוק הקשר הבין-דורי, שימור אתרים ופיתוח קהילתי.

 

[pic_535]

מרב דנינו, רכזת התוכן של המיזם עדכנה כי ישנם מעל 15 אלבומים "בתנור" ומתוכם 5 לקראת סיום. בנוסף עדכנה כי לאחר שהאלבום החמישי יאושר על ידי יד בן צבי, הם יועלו לאתר המיזם.בימים אלה מוצגת תערוכה הפתוחה לקהל הרחב, במוזיאון יד בן צבי בירושלים, בשם "אלבומי הארץ", שבה מוצגות תמונות מארבעה אלבומים שונים של המיזם שלנו. בקרוב נערוך תערוכה בתחומי המועצה, פרטים בהמשך...

[pic_536]

ענת צפתי, מתנדבת במיזם, תושבת עין ורד, סיפרה את סיפור משפחתה המרתק בליווי תמונות שאספה ואיגדה לאלבום המשפחתי שלה. מעניין היה לשמוע כיצד ההיסטוריה של מדינת ישראל  ההתיישבות והקהילה, משתלבים באלבום המשפחתי, החל מתולדות המשפחה בתפוצות, עם תמונות נדירות משנת 1911, דרך מכתבים וגלויות שנשלחו מהגולה לישראל וחזרה עוד בשנות ה30 ולתוך מלחמת העולם השנייה, תחילת ההתיישבות בעין ורד, תמונות ממלחמת יום כיפור ועד התמונות המשפחתיות של הדור הזה.

[pic_537]

ראש המועצה קרא לנוכחים להפיץ את הבשורה על מנת שנגיע למספר רב ככל הניתן של אלבומים משפחתיים במועצה, שיעלו לאתר האינטרנט הבינלאומי של המיזם.
המפגש היה מעניין ומרתק ונתן תמריץ למתנדבים להמשיך בעבודתם.

[pic_538]

לפרטים נוספים ולהצטרפות למיזם:  עו"ס קהילה - עדי לשם  097960267

adil@lev-hasharon.com