במסגרת אירועי חודש האזרחים הוותיקים, המתקיים השנה בין תאריכים 11/10/15 – 11/11/15

התקיימה במרכז היום לקשיש בחרות הרצאה מיוחדת בנושא מחלת האלצהיימר.

 

ההרצאה הועברה על ידי מר רנן אשכנזי, אשר סיפר את סיפורו האישי, דרך מחלתה של אשתו, אשר חלתה בגיל צעיר ביותר (46). רנן תאר ברגישות מופלאה, תוך חשיפה אישית כנה, את סיפור ההתמודדות שלו ושל משפחתו, מעת החשדות הראשונים שהתעוררו, דרך האבחון וגילוי המחלה, שלבי הרגרסיה הקוגניטיבית והפיסית, האובדנים שבדרך ועד רגע כניסתה של אשתו לבית אבות, אותו תאר בכאב גדול ,לצד ההבנה כי זהו צעד בלתי נמנע.

 

רנן התייחס לתפקיד שלו כמטפל העיקרי, על המורכבות הכרוכה בכך, כולל ההחלטות האמיצות שקיבל לאורך השנים. רנן התייחס לגורמי התמיכה שלוו ועודם מלווים אותו בדרך וכן הדגיש את כוחה של הקהילה במתן תמיכה לאדם/למשפחה המתמודדת עם מחלות ממושכות ומורכבות מסוג זה. בהרצאתו בלטו האתגרים הנפשיים, הרגשיים, הכלכליים והאדמיניסטרטיביים עימם מתמודדת משפחתו של החולה ולצידם הצורך בתמיכת אנשי מקצוע הבקיאים בתחום.

 

הרצאתו של רנן מצטרפת לפעילויות נוספות אותן מקיימת המחלקה לשירותי רווחה וקהילה במועצה, עבור האזרחים הוותיקים בחודש זה ובכללן יום הספורט השנתי המתקיים בניצני עוז, טיול לשדה בוקר ולנגב ומופע מוסיקאלי "יפו פינת סלוניקי" של שחקני תיאטרון בית צבי.

 

בשורה חשובה נוספת היא פתיחתו הקרבה של מועדון לניצולי שואה, אשר יהווה מועדון חברתי עם מגוון פעילויות מאתגרות ומהנות, לניצולי השואה.

 

תושבי המועצה בהשתתפות בהרצאה

תושבי המועצה בהשתתפות בהרצאה