בבית הספר "בכר רוסו" מציינים כמו בכל שנה את יום הבטיחות בדרכים שיצוין השנה ביום שלישי ה-  3 בנובמבר 2015. מטרת יום הבטיחות בדרכים היא להעלות את המודעות הציבורית לנושא הבטיחות בדרכים במדינת ישראל, ובין היתר הקריאה לקחת אחריות אישית, להיות שותף פעיל במאבק בתאונות הדרכים ובשינוי תרבות הנהיגה בישראל במטרה להעמיק את מחויבותם של מקבלי ההחלטות וכלל הציבור לבטיחות ולסובלנות בדרך.

השנה יום הבטיחות יהיה בדגש העלאת המודעות להיפגעות הולכי הרגלהולכי הרגל נמנים עם קבוצת משתמשי הדרך הפגיעים ביותר. כשליש מההרוגים בתאונות דרכים במדינת ישראל בעשור האחרון הם הולכי רגל.

מתחילת השנה נהרגו או נפצעו קשה למעלה מ– 400 הולכי רגל. הגורמים/האחריות להיפגעות הולך הרגל הם משותפים: עבירות הנהג והתנהגות הולך הרגל. בקרב נהגים, העבירה השכיחה היא אי מתן זכות קדימה להולך הרגל.התנהגות הולך הרגל מאופיינת בחציית כביש בחוסר זהירות או בניגוד לחוק.

האוכלוסיות הפגיעות ביותר בקרב הולכי הרגל, הינן קשישים במגזר היהודי ופעוטות במגזר הערבי.

 

בכדי להעלות את המודעות בקרב תלמידי בית הספר צפו תלמידי גן עד ד' במופע "שרים ונזהרים בדרכים" במופע דורון אלפסי לימד את תלמידי בית הספר שיר בנושא של זהירות בדרכים, העביר להם מסרים חשובים כמו: הליכה בטוחה, מקומות בטוחים למשחק, כללי חציית כביש ועוד.

ילדי בית הספר נהנו מאוד מהמופע הם שרו, רקדו ושיתפו פעולה לאורך כל המופע. וכמובן, למדו כללים חשובים בנושא של זהירות בדרכים.

המופע מומן על ידי המועצה האזורית לב השרון והרשות לבטיחות בדרכים. תודה מיוחדת למנהל מטה הבטיחות מר יוסי דיין, ולמנהל הרשות לבטיחות בדרכים איזור השרון-מרכז מר יוסי בלגזל

ביום שלישי ה- 3.11.2015 יפעלו תלמידי בית הספר בהפסקה פעילה בנושא זהירות בדרכים.

תלמידי כיתה ה' 2 ומחנכת הכיתה מיכל חלפון, יכינו עבור תלמידי בית הספר את ההפסקה הפעילה בנושא זה"ב.

התחנות שבהן יפעלו התלמידים הן: קליעה למטרה לתוך רמזור, חידון זה"ב, למידת כללי חציית כביש, תפזורת בנושא זהירות בדרכים וציור על גבי קיר גראפיטי שיוקדש כולו לנושא של זהירות בדרכים.

ביום שישי ה- 6.11.2015 תלמידי בית הספר ילמדו למידה בחברותא. כל בית הספר יהפוך לבית מדרש, השולחנות יכוסו במפות לבנות והילדים ישבו וידברו בקבוצות על הנושא של זהירות בדרכים בעקבות טקסטים שונים שהוכנו להם על ידי מורות השכבה בעקבות הטקסטים הקאנונים "ובחרת בחיים" )דברים ל' פסוק י"ט) "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" (דברים ד' פסוק ט"ו).

בעקבות הלמידה בחברותא יכינו התלמידים תוצרים שונים ומגוונים כגון:  הצגות, שירים, סלוגנים, ציורים ועוד.

 

מנהלת בית הספר הגברת יפית הראל, צוות מורות בית הספר ורכזת זה"ב דנית אייזלנד מאמינים כי למידה משמעותית והגברת המודעות לשמירה על הבטיחות בדרכים תחנך את הילדים והסובבים אותם להתנהגות חכמה ובטוחה ולשמירה אקטיבית של הערך העליון שהוא: חיי אדם.