*עיריית נתניה ומועצת לב השרון הקימו ביום רביעי האחרון,  מינהלת משותפת לקידום פיתוח פארק מטרופוליטני ענק שישתרע על שטח של כ – 5000 דונם * הפארק יאפשר הקמתן של אטרקציות של ספורט ובילוי ברמה הארצית, כמו במיטב הפארקים בארץ ובעולם.* יש למה לצפות.

 

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר: "הקמת פארק מטרופוליטני משותף לנתניה וללב השרון יהווה דוגמא ומופת של הפארקים בישראל. אני מאמינה שהקמתו של הפארק יתרום רבות לפעילויות הפנאי והנופש של תושבי שתי הרשויות ואף לתושבי הארץ כולה."

ראש מועצה אזורית לב השרון, עמיר ריטוב: "הקמת המינהלת הינה צעד ראשון וחשוב בדרך להקמת פארק נופש מטרופוליטני שישמש את תושבי הסביבה כולה. אני מברך על שיתוף הפעולה בין שתי הרשויות לטובת תושבי האיזור כולו."

ביום רביעי השבוע – הכריזו עיריית נתניה, בראשותה של מרים פיירברג-איכר וכן מועצת לב השרון, בראשותו של עמיר ריטוב -  על הקמתה של מינהלת לקידומו של  פארק מטרופוליטני משותף לשתי הרשויות, שישתרע על פני כ – 5000 דונם.

 

מדובר בצעד תקדימי בארץ, במסגרתו יקדמו שתי רשויות, במשותף, הרחבת שטחי הפנאי של תושביהן ויקימו על שטח נרחב במיוחד אטרקציות לספורט ובילוי ברמה הארצית, כמיטב הפארקים בארץ ובעולם.

יש לציין כי הפארק הוא המשך לשיתוף הפעולה שנוצר בין שתי הרשויות עם החלטת וועדת הגבולות, להעביר כ – 1400 דונם ממועצת לב השרון לעיר נתניה. ההחלטה התקבלה כידוע בעקבות פעילותה של ראש העיר נתניה להרחבת גבולותיה של העיר, תוך חלוקת הכנסות בין העיר נתניה לבין המועצות האזוריות שבסביבתה. בסופה של הפעילות קבעה וועדת גבולות של משרד הפנים שהוקמה לבקשתה של פיירברג-איכר כי כ- 6,095 דונם יועברו לעיר נתניה, ביניהם כאמור כ – 1400 דונם מלב השרון.

 

בהמשך לאותה החלטה - הורחב שיתוף הפעולה בין מועצת לב השרון לעיריית נתניה וכאמור הוחלט על הקמתו של פארק נופש מטרופוליטני משותף וכיום – על הקמתה של מינהלת, שתקדם את הקמת הפארק. בין תפקידיה של המינהלת: להכין תוכנית פיתוח רב שנתית ולאשר מקורות לתקציב הפיתוח, לפעול מול משרדי הממשלה הרלבנטיים לקידום תכנון המתחם ולגיוס תקציבים לפיתוחו, לקבוע אילו אטרקציות יוקמו בשטחי הנופש המטרופוליטני ואת דרך בחירתן ועוד ועוד.

 

תמונה מהקמת מינהלת לקידום פארק מטרופולינט

 

בראש המינהלת תעמוד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, אשר תעביר ברוטציה בעוד כשלוש שנים את ראשותה של המינהלת לראש מועצת לב השרון, עמיר ריטוב. בנוסף, חברים במינהלת שלושה נציגים מכל רשות. מנתניה -  מ"מ ראש העיר ומ"מ ראש המינהלת, אינג'. אלי דלל וכן מהנדס עיריית נתניה, אדריכל אבנר אקרמן ומנכ"ל העירייה, אבי בן חמ. מלב השרון -  סגן  ראש מועצת לב השרון, איציק יצחק, מנכ"ל החברה הכלכלית של מועצת לב השרון, רונן אלוני וכן מנכ"לית המועצה, פנינה אמויאל משה.

 

מזכיר המינהלת הוא האדריכל פול ויטל, כיום סמנכ"ל עיריית נתניה לפרוייקטים אורבניים ונכסים.