ביום חמישי, 26.11.15  הצטרפו מורי בתי הספר היסודיים במועצה האזורית  לב השרון לתכנית "מחשב נייד לכל מורה " בטקס חגיגי בנוכחות, עמיר ריטוב, ראש המועצה האזורית לב השרון, צחק יצחק, סגן ראש המועצה האזורית לב השרון, אורי בן – ארי, מייסד ונשיא , קרן אתנה, רון כהן, מנהל שיווק ומכירות בנק מסד, גבי יחזקאל מפקחת על החינוך היסודי,נציגת מנהלת מחוז מרכז במשרד החינוך, צלילה גולן, מפקחת בתי הספר, אורית טאטי מפקחת תקשוב מחוז מרכז , תמי רוטמן, יו"ר סניף הסתדרות המורים סניף נתניה , ורונית רופא הדרי מנהלת מחלקת החינוך במועצה
במסגרת התוכנית יקבלו מורי בתי הספר היסודיים במועצה האזורית לב השרון  מחשבים ניידים במטרה להעצים את המורים ואת החינוך בישראל

 

תכנית "מחשב נייד לכל מורה" של קרן אתנה חילקה עד היום מחשבים ניידים לקרוב ל – 12,000 מורים  וגננות  ב –  990 בתי ספר וגני ילדים ב -466 ישובים בערים ובמועצות האזוריות, יחד עם קורסי הכשרה מקצועיים,.

 

במסגרת התוכנית תקבל כל מורה, שתצטרף לתכנית, מחשב נייד בשילוב הדרכה מקצועית של 120 שעות אשר יקנו לה כלים להפוך את סביבת הלמידה למתקדמת יותר ויהפכו את המורה למקור ידע בלתי נלאה בתחומה.

 

הכנסת התכנית במועצה האזורית לב השרון התאפשרה בזכות תרומתם של הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, קרן אתנה, בנק מסד הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים ושותפיה האחרים לתוכנית והמועצה האזורית לב השרון.

 

אורי בן-ארי, נשיא ומייסד קרן אתנה ציין כי "ניתן לראות את השפעת השימוש במחשבים על איכות ההוראה והלימוד בכיתות אשר משתתפות בפרויקט מחשב לכל מורה. אני מברך את ראש המועצה על הצטרפות המועצה האזורית לב השרון לתכנית ועל ההבנה שלו את החשיבות בהענקת מחשבים ניידים למורים, לפני הכול".

עמיר ריטוב, ראש המועצה האזורית לב השרון :  "במערכת החינוך בלב השרון אנו מובילים תפיסה של "חממה חינוכית" ופועלים על מנת להעניק לכל השותפים את התנאים המיטביים לפעול ולהצליח. בעידן בו כולנו חשופים ומשתמשים בטכנולוגיה בכל תחומי החיים, אני גאה להעניק למורים מחשב נייד אשר יהווה כלי עבודה ויאפשר להם להכין את התלמידים להתמודדות עם אתגרי העולם הדיגיטלי. הענקת המחשבים הניידים היא חלק מתוכנית שינוי סביבות הלמידה שאנו מקדמים במועצה. אני מודה לכל השותפים בהובלת המיזם ומאחל בהצלחה רבה למורים."

יוסי וסרמן, מזכ"ל הסתדרות המורים: " המורים הפכו את המחשבים לכלי העבודה הראשון שלהם, שפת העתיד טמונה בטכנולוגיות המתפתחות. המחשב הנייד הוא כלי עזר חיוני והוא הופך את המורה למקצועי יותר, מעודכן יותר, מחובר ומוערך יותר."

לא בכדי נבחרו המורים לשמש חוד החנית במבצע ארצי רחב היקף, הסתדרות המורים לקחה על עצמה ליצור שוויון הזדמנויות לכל ילד ולכל מורה."

 

יעקב שורי, מנכ"ל בנק מסד: "בנק-מסד, כבנק של המורים, חש אחריות מיוחדת לתרום לקידום מעמדם של המורות והמורים בישראל. אנחנו גאים שבאמצעות חסות זו יזכו עוד מאות מורים להצטייד במחשב אישי נייד ובהשתלמות מקצועית מקיפה שתסייע בשדרוג יכולותיהם המקצועיות".

 

אודות קרן אתנה:

קרן אתנה הוקמה בשנת 2006 כארגון ללא כוונת רווח במטרה להעצים את המורים בישראל ולהעניק להם כלים להעצמה אישית, תוך קידום מעמדם. הקרן הוקמה על ידי מספר אנשי עסקים בהובלת אורי בן -  ארי (מנכ"ל יו.בי.איי ונצ'רס ולשעבר סגן נשיא בכיר בחברת נס טכנולוגיות).

תכנית הליבה של הקרן היא תכנית "מחשב נייד לכל מורה" להעצמת המורים. התכנית הוקמה תחת חסות משרד ראש הממשלה ובשותפות הדוקה עם הסתדרות המורים, משרד החינוך ובנק מסד.
 

במסגרת התוכנית, מחלקת קרן אתנה, ביחד עם הסתדרות המורים ובנק מסד מחשבים ניידים למורים בבתי ספר יסודיים, לצד קורסי הדרכה בהיקף של 120 שעות, הכוללים ידע בסיסי בהפעלת המחשב וכן הדרכה בנושאי מיומנויות דיגיטליות, שילוב מחשב בהוראה פרונטלית, שימוש במידע נגיש באינטרנט ועוד. ההדרכה נעשית ע"י מדריכי משרד החינוך. מבדיקת נתוני שביעות רצון המורים המשתתפים בתוכנית, עולה כי חלה עלייה משמעותית ברמת הקשב בכיתות ובהעשרת המורים במקורות מידע חדשים בסביבה מתוקשבת וביכולת הקנייתם לתלמידים.

 

התכנית הפכה לסיפור הצלחה וכיום נהנים כבר קרוב ל – 12,000 מורים וגננות  ב 990 בתי ספר וגנים  ב- 466 יישובים, ומעל – 300,000 תלמידים, מהשיפור ברמת הלימודים בזכות תכנית "מחשב נייד לכל מורה". 60 ערים ומועצות אזוריות נוספות ממתינות לתרומות כדי להכניס את התכנית לבתי הספר שלהם ולהעצים את המורים

 

קרן אתנה שמה לה למטרה כי כל מורה וגננת במדינת ישראל תצויד במחשב נייד, בשילוב הדרכה מקצועית של 120 שעות לכל מורה אשר יקנו לו כלים להעצמתו כמורה מתקדם, מתוקשב ובעל כלים מקצועיים להתמודד עם מהפכת המידע ועם השינויים בתפקידו של המורה מ"מקור ידע" ל"מנטור".

 

לפרטים נוספים:

 

לצפייה בגלריית התמונות לחצו כאן >>