לפני שלוש שנים חלמנו חלום...להקים חדר מדעים חדש בביה"ס. ביום שישי הגשמנו את החלום כשפתחנו את החדר. הטקס התחיל כשראש מועצת לב השרון, מר עמיר ריטוב, גזר את הסרט ונתן את אות הפתיחה הרשמי של החדר. בטקס נכחו מנהלת ביה"ס הגברת גילה ציטרון, נציגות הנהגת ההורים, המורים למדעים: ענת גל, צמרת סופר וברק רחמות ותלמידים המשתתפים בקבוצת מצויינות 2000 במדעים.

 

[pic_832]

 

החדר החדש הוא סביבה לימודית חינוכית המשלבת תנאים מיטביים ללמידה, לחשיבה, לחקר ולהתנסויות בתחום המדעים והטכנולוגיה.. זהו חדר רב תכליתי, המעניק תחושה של סקרנות ורעננות ומעודד רצון ללמוד ולדעת. עיצוב החדר נלקח מהתכנים הנלמדים בשיעורי מדעים, כגון: המחשה של גוף האדם, מיקום האיברים ושמותיהם. סוגי אבנים (כולל דוגמאות), אקווריום ובו מינים של צמחים טורפים, המחשת כדור הארץ ועוד. החדר אובזר בריהוט חדיש, נעים ונוח. החדר החדש מהווה סביבה בטוחה (על פי התקן) ההולמת את אופי המקצוע ואת מטרות ההוראה.

 

[pic_829]

 

בטקס הפתיחה הציגו תלמידי מצוינות 2000 את אחת מההתנסויות שעשו, בנושא משקל סגולי. כל קבוצה בנתה מפלסטלינה, סירה ובה דמויות אנושיות ומטען במטרה לראות איזו צורת ספינה תוכל לשוט במים יותר טוב מבלי לטבוע. המשקלים של הספינה והאנשים ניתנו ע"י המורה ונבנו ע"י התלמידים. התלמידים הגיעו למסקנה שלא רק המשקל חשוב אלא גם הנפח וצפיפות החומר.

 

החל מהשבוע התחילו תלמידי ביה"ס ללמוד בחדר מדעים לפי מערכת שעות. התלמידים מתלהבים מהחדר ומכל מה שהוא מזמן ומכיל, כפי שמציין איתי נוי, תלמיד כיתה ו': "אני חושב שזה מגניב ללמוד בחדר כזה. זה יפה גם מבפנים וניתן ללמוד גם מכל מה שיש על הקירות והמדפים. יש שם דברים מאוד מעניינים. הלמידה ככה יותר חוויתית והעיצוב היפה מוסיפים לאווירת הלמידה".