בעידן בו גדלים הילדים שלנו, נושא הרשתות החברתיות והסכנות שבהן מעסיק את כולנו. לפני כשבועיים ציינו את השבוע הלאומי לגלישה בטוחה שהוקדש לשימוש בטוח, נבון ואחראי באינטרנט וברשתות החברתיות בקרב הילדים. השנה התוכנית התמקדה במסר : "30 שניות למחשבה לפני שיתוף והפצה". בכיתות התקיימו שיעורים בנושא במטרה לקדם דיאלוג משמעותי באשר להתנהלות מיטבית ברשת ופיתוח יכולת התמודדות עם מצבים מורכבים המתעוררים בעת הגלישה במרחבי הרשת. הצוות החינוכי בבכר רוסו רואה בנושא זה חשיבות רבה ולכן ימשיך בעשייתו החינוכית ויעודד ילדים ובני נוער למעורבות אישית וחברתית גם במרחבי הרשת וידגיש את האחריות שיש לכל אחד מאתנו בקידום נורמות התנהגות ראויות ברשת ומניעת פגיעה באחרים.

צוות בית הספר, בשיתוף עם לירון גלאם, מנהלת מדור מניעה והסברה מהמועצה, החליט על קיום יום שיא לתלמידי שכבת כיתות ה'-ו', בהנחיית רן בראון, שכבר הרצה להורי בית הספר השנה בנושא הסכנות ברשת.

הפעילות התחלקה ל-2:   ביום שלישי, 23.2.16, הגיעו לבית הספר 7 מנחות ורן בראון, שמוביל את התוכנית הזו, מצויידים ב-3 אייפדים לכל כיתה. כל מנחה הובילה יום שלם של כתיבה, צילום ועריכה של סרטים אותם הפיקו התלמידים, בנושא בריונות ברשת.

מדיווחי התלמידים והמורות זה היה יום חשוב ביותר עבור התלמידים וגדוש בחוויות מעצימות ומלמדות בו התקיימה למידה משמעותית שהינה למידה ערכית הרלוונטית כל כך לעולמם ומתוך עשייה ומעורבות של כל התלמידים.

ביום שישי, 26.2.16, התקיים פסטיבל סרטים חגיגי בהשתתפות הורי השכבות ה'-ו'.

כל שכבה צפתה בכל 12 הסרטים שהופקו ע"י התלמידים, וכל קבוצה קיבלה פסלון הוקרה על חלקם בהפקת הסרטון. ההורים הקשיבו להרצאתו החשובה והמעניינת של רן בראון בנושא הסכנות ברשת וקיבלו ממנו הנחיות וכלים כיצד לנהוג ואיך להתמודד עם קשיים אלו.

יפית הראל, מנהלת בית הספר, מברכת על שיתוף הפעולה של בית הספר ושל המועצה בתכנון ובהוצאה לפועל של המיזם ומודה באופן מיוחד ללירון גלאם על שותפות אמיתית לדרך. זה היה יום משמעותי ומיוחד עבור כל תלמידי שכבת ה'-ו' ועבור הוריהם שמעבר לצפייה בסרטונים שהפיקו ילדיהם, קבלו מרן בראון כלים משמעותיים כיצד להתמודד עם החשיפה של ילדיהם לתכנים ברשתות החברתיות ובוואצפ. ההורים, כמו הילדים, יצאו מיום זה בידיעה שיש מה לעשות בעניין ואף למדו איך לעשות זאת.

לדברי המנהלת, חשוב שכולנו, צוות המורות וההורים נמשיך כולנו יחד במרץ לחנך את הילדים לסובלנות, לשמור על כבוד האחר, לאיפוק  ולמעורבות חברתית, ושתמיד יהדהד לנו המשפט:" מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך."