בבית הספר בכר רוסו בחרו השנה לציין את יום השואה ולהתמקד באנשים, בנספים, באדם היחיד ולהעניק לו כבוד. על מנת להתייחד עם זכרו של אדם אחד באופן משמעותי ומכבד, בית הספר לקח חלק במיזם "נרות זוכרים" של עמותת "מחוברים לשואה". כל תלמיד קיבל נר אישי עם שם של אדם שניספה בשואה ועם מידע על חייו, אותו הדליק עם בני משפחת בערב יום השואה. על כל נר מופיעים הפרטים של אדם אחד בלבד.  כל תלמיד שלמד על הנספה, חלק כבוד לאיש אחד או לאישה אחת ובכך קיים ערך חשוב של כיבוד האדם.

בבית הספר קיימת אנדרטה לזכרם של הנספים יוצאי קהילת קסטוריה, יוון. אל הטקס שהתקיים ליד האנדרטה הגיעו ניצולי שואה יוצאי הקהילה אשר שרדו את התופת ובני משפחותיהם. כ-70 אנשים הגיעו לטקס, מזקן ועד טף, 2 אוטובוסים של יוצאי הקהילה, אשר באו מתל אביב, מבת ים, מפתח תקווה ועוד, כדי להתייחד עם זכר הנספים בני משפחותיהם בני הקהילה. היה זה מחזה מרגש לראות את כמות האנשים שהגיעו לכבד ולהתייחד עם הנספים. רב הקהילה נשא את תפילת "יזכור" ואמר "קדיש" לזכר הנספים. התלמידים שלקחו חלק בטקס זה, זכו לשמוע עדות של ניצולת שואה שביקשה לשאת דברים בטקס. דבריה היו מרגשים ביותר! הטקס ליד האנדרטה היה מיוחד מאוד ועוצמתי.

יפית הראל, מנהלת בית הספר, קראה בנאומה: "חובה עלינו, מורים והורים, להבטיח שהדור הצעיר ימשיך ללמוד את ההיסטוריה שלנו ואת מורשתנו, וינהג בכבוד וברעות בכל אדם, באשר הוא. כולנו מצווים לזכור ולא לשכוח, וכך נעשה."

 

ניצולת השואה שסיפרה את סיפור הישרדותה

האורחים, יוצאי קהילת קסטוריה, שהגיעו לטקס