המחלקה מעניקה שירותי טיפול, ייעוץ והכוונה לאוכלוסייה המבוגרת ובני משפחותיהם, בפתרון סוגיות על רקע הזדקנות, ירידה בתפקוד, מחלה, התאלמנות, ירידה בהכנסות, הגנה ומניעת מצבי סיכון ועוד... אנו פועלים לאורם של חוקי ההגנה על זקנים, לצורך מניעה וטיפול במצבי סיכון כתוצאה מהזנחה והתעללות .

המחלקה פועלת למימוש חזון האזרחות הוותיקה בלב השרון לשם הבטחת איכות חייהם של אזרחיה הוותיקים בסביבה נגישה, תומכת ובטוחה, המאפשרת הזדקנות מיטבית בבית ובקהילה. כל אלה מתוך כבוד, הוקרה ומחויבות לוותיקיה.

במחלקה פועלת יחידה למניעת התעללות והזנחת אזרחים ותיקים. היחידה עוסקת במניעה וטיפול במצבי אלימות, הזנחה, ניצול, התעללות וסוגיות על רקע העברה בין דורית (בן ממשיך). היחידה פועלת בשיתוף פעולה עם גורמי מועצה וקהילה ויוזמת פעילות מניעה והסברה ברמה הקהילתית.

המחלקה פועלת בשיתוף פעולה עם "עמותת דורות" המפעילה מרכז יום, שירות קהילה תומכת וחדר כושר מותאם, במטרה להציע מגוון רחב של שירותים לאוכלוסייה זו. 
משרדי העמותה:
טלפון: 09-7965850
דוא"ל: [email protected]
הילה אלטרס מנהלת העמותה ומרכז היום: 054-6354318

המעצה מציעה מגוון שירותים ואפשרויות:

ברמת הפרט:

  1. טיפול פרטני ע"י עו"ס המושב הכולל: ליווי ,ייעוץ והכוונה, ביקורי בית לפי הצורך.
  2. הפעלת חוקי הגנה על זקנים.
  3. מניעת התעללות והזנחה, באמצעות עו"ס היחידה לטיפול בהתעללות והזנחת אזרחים ותיקים, עו"ס תחום הזקנה ועו"ס המושב.

ברמת הקהילה :

  1. במחלקה הגב' נועה בנגלס יבין המתכללת את תחום האזרחות הוותיקה בתחומי הפנאי והתרבות של וותיקי לב השרון.
  2. מועדונים במושבים- באמצעות רכזי אזרחים וותיקים לכל מועדון. המועדונים מציעים פעילויות פנאי ותרבות. לרכזים קשר שוטף עם ותיקי המושב, היכרות אישית והיכרות עם צורכיהם. 
  3. מועדון מופת מועשר לניצולי שואה, הפועל במושב ניצני עוז. המועדון נותן שירות לתושבי הגוש הצפוני של המועצה. במועדון מתקיימת פעילות ענפה של חוגים, טיולים ותוכניות העשרה לצד הזנה והסעות.
  4. פעילויות תרבות מגוונות ובהן- טיולים, נופשים, מופעים, הרצאות ועוד.
  5. שיתוף פעולה עם עמותת דורות- קהילה תומכת: התכנית כוללת סל שירותים הנועד לסייע למנוי לבצע פעולות שגרתיות, בהן הוא זקוק לעזרה, בסיוע בתחזוקת הבית, בשמירה על הבריאות והביטחון האישי ובמתן מענה חברתי. השירותים כוללים אב קהילה האחראי לקיום קשר קבוע ורציף עם חברי הקהילה. אב הקהילה מבקר בבית הוותיק באופן יזום ונותן מענה 24/7 לכל פנייה טלפונית המתקבלת מהמנוי ו/או בני משפחתו, בכל תחום הקשור לשגרת חייו של הוותיק, כמו גם בתחום תחזוקת הבית- ביצוע תיקונים קלים בביתו ללא עלות, או זימונו של איש מקצוע מתאים לביצועם. השירות כולל גם לחצן מצוקה ושירותי סיוע רפואיים בהם ביקור רופא בבית בהתראה קצרה.
  6. פעילות מניעה והסברה בתחומי סוגיות בן ממשיך, מניעת סכסוכים משפחתיים, ייעוץ ע"י עו"ד מתנדב בסוגיות רלוונטיות. פרטים באמצעות העובדים הסוציאליים במושבים.

ליצירת קשר:

אתי גרינברג
עו"ס חרות, מרכזת תחום זיקנה לשלום הזקן ומשפחתו
נועה בנגלס יבין
ראש מדור אזרחים ותיקים
ליה נירגד
עו"ס פורת, מרכזת היחידה לשלום הזקן ומשפחתו